sprzęt

Aparat rentgenowski

Zdjęcie rentgenowskie umożliwia lekarzowi podjęcie właściwej decyzji o wyborze leczenia, jest niezbędne podczas leczenia kanałowego (ze względu na konieczność uwidocznienia struktury kanałów korzeniowych przed oraz kontroli jakości wypełnienia kanałów po zakończonym leczeniu) oraz pomocne podczas wykrywania próchnicy lub innych nieprawidłowości w miejscach niedostępnych dla oka.

Zdjęcie RTG to podstawa prawidłowej diagnostyki. Możliwość skorzystania z aparatu do rentgenowskich zdjęć punktowych w gabinecie oszczędza pacjentowi czas, a lekarzowi daje pewność trafnej diagnozy.

Aparat rentgenowski X-Mind DC HF firmy firmy Satelec do zdjęć wewnątrzustnych wyposarzony jest w generator wysokiej częstotliwości. Technologia bardzo wysokiej częstotliwości (200kHz) pozwala na redukcję o ok. 30% dawki promieniowania miękkiego – promieniowania, które pochłaniane jest przez pacjenta, a nic nie wnosi dla jakości zdjęć rtg. Dzięki zmiennej wartości napięcia (60 lub 70 kV) oraz zmiennej wartości prądu anodowego (4-8 mA) możliwe jest uzyskanie zdjęć o odpowiednim kontraście i poziomach odcieni szarości. Wszystkie nowatorskie rozwiązania zastosowane w aparacie rtg gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwo, niezawodność i ergonomię pracy.

012

 

Digora Optime firmy Soredex

011Najnowocześniejszy, o najwyższych parametrach system obrazowania cyfrowego w stomatologii. Radiografia Digora Optime została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu wydajności i ułatwieniu pracy w gabinecie stomatologicznym. Proces obrazowania Digora Optime jest szybki, płytki obrazowe są równie łatwe do umieszczenia w ustach pacjenta jak tradycyjny film, proces odczytu obrazu jest w pełni zautomatyzowany, czas odczytu jest bardzo krótki, system nie wymaga dodatkowych zewnętrznych urządzeń – np. do usuwania danych z nośnika. Niewielki rozmiar skanera pozwala umieścić system praktycznie w dowolnym i najbardziej dogodnym miejscu na stanowisku pracy

 

 

Piaskarka
007
Urządzenie do skutecznego, bezbolesnego usuwania osadu nazębnego, idealne przy przygotowaniu powierzchni szkliwa do dalszych zabiegów, np. fluoryzacji lub wybielania.

 

Prep-Start™ firmy Danville - piaskarka abrazyjna008

Jest to nowa metoda leczenia ubytków próchnicowych polegająca na opracowaniu ubytku za pomocą strumienia powietrza z mikrodrobinami TLENKU GLINU (przypominającego drobnoziarnisty piasek) AL203 uderza pod ciśnieniem 10-11 atmosfer w bardziej miękką od zdrowego zęba próchnicę "wydmuchując" (usuwając) ją z ubytku, nie naruszając prawidłowej struktury zęba. Po opracowaniu ubytku dalsze leczenie nie różni się od klasycznego. Metoda ta nie wymaga zastosowania znieczulenia, gdyż jest całkowicie bezbolesna. Teoria tłumacząca brak odczuwania bólu opiera się na zatykaniu ziarnami tlenku glinu kanalików zębinowych, w których są "zakończenia nerwowe" (wypustki komórek z komory zęba). To one przy klasycznym uzyciu wiertła są przecinane a to w efekcie wywołuje reakcje bólową. Pacjenci podają, że podczas leczenia za pomoca abrazji powietrznej odczuwają jedynie uczucie ucisku, dotyku a czasem zimna a nie bólu!!! Duże sukcesy odnotowujemy w przypadkach pacjentów, którzy boją się zastosowania wiertła lub znieczulenia tradycyjnego (zastrzyk) -szczególnie chodzi tu o dzieci jak i również dorosłych, zwłaszcza osób "zrażonych" do klasycznej metody z użyciem wiertła.


009      010

 

Lupy zabiegowe firmy Surgitel

006Dzięki swojemu powiękrzeniu pozwalają na wykonanie dużo dokładniejszych
( szczelniejszych ) wypełnień. Pomocne są także przy lokalizacji ujść kanałów korzeniowych, pozwalają na zwiększenie precyzji wykonywanych zabiegów. Niezbędne w prawidłowej diagnostyce.

 

Endometr TRI AUTO ZX firmy Morita - to elektroniczny aparat służący do precyzyjnego lokalizowania wierzchołków korzeni zębowych, pomagający określić długości kanałów zęba. Niezbędny podczas leczenia kanałowego, przy którym od znajomości tych właśnie parametrów zależy prawidłowe opracowanie i wypełnienie kanałów, a więc i powodzenie leczenia.

TRI AUTO ZX firmy Morita jest pierwszym instrumentem łączącym 3 urządzenia w jednym:
003

Endometr - elektroniczny lokalizator wierzchołkowy niezawodnie określający długość roboczą kanału;
mikromotor z regulowanym automatycznym momentem obrotowym;
kątnicę endodontyczną z wymaganą ilością obrotów do pracy rotacyjnymi narzędziami niklowo-tytanowymi

 

 

Kątnica  Endo-Mate DT firmy NSK.

004Wykorzystując technologię „Micro Chip” firma NSK opracowała nowoczesną
kątnicę  przeznaczoną zarówno do pracy w trybie ENDO (powiększanie kanałów) jak i PTMC (opracowywanie ubytków, polerowanie). Kątnica posiada dziewięcio-stopniową skalę regulacji obrotów silnika od 125 obr./min do 10000 obr/min (w zależności od wybranego przełożenia), pięciostopniowy poziom ustawienia mocy, funkcję autorewersu. Współpracuje z wieloma specjalistycznymi końcówkami, które można łatwo i szybko wymieniać. Lekka, prosta w obsłudze i ergonomiczna kątnica ENDO-MATE DT jest nowoczesnym, funkcjonalnym i bardzo przydatnym w pracy uzupełnieniem wyposażenia współczesnego gabinetu stomatologicznego

 

Kamera wewnątrzustna Satelite Scope

Za pośrednictwem specjalistycznego oprogramowania komputerowego ułatwia ocenę stanu jamy ustnej nie tylko lekarzowi, ale również samemu pacjentowi. Dzięki cyfrowemu zapisowi obrazu zarejestrowanego przez kamerę możliwe jest porównanie stanu zębów przed i po leczeniu. Urządzenie to jest również bardzo przydatne w diagnostyce próchnicy.

005

 

Lampa polimeryzacyjna Mini LED firmy Satelec

Służy uzyskaniu optymalnej twardości wypełnienia, które uprzednio jako plastyczna masa wypełnieniowa (np. kompozyt) zostaje założone do opracowywanego ubytku. Lampy diodowe to połączenie skuteczności i szybkości działania.Są znacznie jaśniejsze niż lampy halogenowe, ich wydajność jest zbliżona do lamp plazmowych, ale nie generują ciepła.

002

 

Skaler ultradzwiękowy Suprasson firmy Satelec

Służy do szybkiego i komfortowego usuwania kamienia nazębnego.

skaler